• 1401/01/06 - 11:46
  • تعداد بازدید خبر : 85
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

بیش از یک میلیون نفر در گیلان دز سوم واکسن کووید-19 را تاکنون دریافت کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر تکمیل واکسیناسیون کووید-19 از تزریق بیش از یک میلیون دز نوبت سوم این واکسن در سرتاسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه؛ دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به تاثیر تکمیل دزهای واکسیناسیون کووید-19 در افزایش ایمنی فردی و جمعی اظهار کرد: با همکاری قابل تقدیر مردم استان، تاکنون بیش از یک میلیون دز نوبت سوم واکسیناسیون کووید-19 در سطح استان گیلان تزریق شده است که نیاز است همچنان این روند ادامه یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون در استان گیلان بیش از پنج میلیون و 220 هزار دز واکسن کووید-19 تزریق شده، همراهی مردم در تکمیل دزهای واکسن کرونا کمک کرده که گیلان از موفق ترین استان های کشور در اجرای فرایند واکسیناسیون کووید-19 باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروزی هم باید کماکان مورد توجه مردم و مسافران قرار گیرد گفت: با وجود دریافت واکسن کووید-19، نباید این تصور ایجاد شود که امکان ابتلا به کرونا برای افراد از بین رفته است در حالی که در کنار دریافت دزهای کامل واکسن کووید-19، همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شستن دست ها و پرهیز از حضور طولانی مدت در میهمانی ها باید در اولویت قرار گیرد.

دکتر حیدرزاده ابراز امیدواری کرد: با همراهی و همکاری هر چه بیشتر مردم هر چه سریعتر شیوع کووید-19 در سطح کشور و استان گیلان بیش از پیش کنترل شود.

شایان ذکر است تاکنون بیش از دو میلیون و 172 هزار دز واکسن نوبت اول، بیش از دو میلیون و 45 هزار دز واکسن نوبت دوم و یک میلیون دز واکسن نوبت سوم کووید-19 در استان گیلان تزریق شده است.

 

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی,اخبار کرونا
  • کد خبر : 85739
کلمات کلیدی
مائده اسفند مز
خبرنگار

مائده اسفند مز

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 03 شهریور 1400