• 1400/05/06 - 18:19
  • تعداد بازدید خبر : 172
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
طی دیدار معاونت بهداشتی دانشگاه با مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گیلان

همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و حوزه های علمیه استان گیلان ارتقا یافت

در آستانه ی عید غدیرخم؛‌طی دیدار معاونت بهداشتی دانشگاه با مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گیلان،همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و حوزه های علمیه استان گیلان ارتقا یافت. به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، در آستانه ی عید غدیر خم‌ با هدف تداوم و ارتقای همکاری بین دانشگاه علوم‌پزشکی و مرکز خدمات حوزه های علمیه ی استان گیلان، چهارشنبه دکتر ابتین حیدرزادهمعاون بهداشتی دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین لاکانی_ مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه ی استان گیلان_ دیدار کرد.


در این دیدار دکتر حیدرزاده با اشاره به تاثیر روحانیون بر جامعه در تغییر رفتار مردم برای پیشگیری از شیوع کرونا اظهار داشت: همکاری حوزه های علمیه سراسر استان با حوزه ی بهداشت و درمان می تواند موجب تنویر افکار عمومی برای رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره مندی از واکسن کووید ۱۹ شود‌.
وی افزود: در حال حاضر برخی از مردم از دریافت واکسن کووید ۱۹ خودداری می کنند در حالی که با کمک روحانیون می توانیم چنین مقاومتی را رفع کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تبریک عید غدیر خم و آرزوی بهره مندی از برکات این روز بزرگ گفت: حضور طلاب و روحانیون در بخش های آموزشی مراکز واکسیناسیون می تواند یاری رسان هر چه بیشتر کادر بهداشت در انجام این اقدام ملی باشد.
در این دیدار مصوب شد: از ظرفیت جهادگران حوزه های علمیه ی گیلان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای آموزش در غرفه های آموزشی و نظم دهی به امور نوبت دهی، مشاوره و تسکین نگرانی های مراجعین استفاده شود. همچنین سخنرانان حوزه های علمیه گیلان در طول ماه های محرم و صفر در راستای ترغیب مردم برای تزریق واکسن سخنرانی داشته باشند.
علاوه بر این، سخنرانان حوزه های علمیه در طول ماه های محرم و صفر نسبت به آموزش پیشگیری از کرونا مطالب مهم را ارائه کنند و با شبکه های بهداشت شهرستان ها برای واکسیناسیون روستاییانی که در مناطق دوردست سکونت دارند، هماهنگی های لازم را انجام دهند. 

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی
  • کد خبر : 74911
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 27 مرداد 1400