• 1400/05/10 - 10:08
  • تعداد بازدید خبر : 197
  • زمان مطالعه: کمتر از یک دقیقه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان تاکید کرد

کاهش تماس افراد راهکار کنترل ویروس در وضعیت کنونی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام روند صعودی مبتلایان به کووید ۱۹ در استان گفت: کاهش تماس افراد، راهکار کنترل ویروس در وضعیت کنونی است. به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر آبتین حیدرزاده که صبح شنبه از آستارا در وبینار با مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها حضور یافت، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در سطح استان اظهار داشت: متاسفانه روند موارد سرپایی و موارد بستری در استان صعودی است و این روند در اوج قرار دارد.

 وی افزود: رعایت نشدن اعمال محدودیت ها و رفت و امدهای غیرضروری در کنار کاهش استفاده از ماسک باعث شد که اوج گیری کرونا در استان را شاهد باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه راهکار کنونی کنترل ویروس در مراقبت و ایزوله کردن بیمارها است گفت: تمام تلاش ما باید در این مسیر در کنار افزایش سرعت واکسیناسیون، کاهش میزان تماس افراد با یکدیگر باشد به طوری که همه ی افرادی که کوچکترین علائم سرماخوردگی را داشته باشند، مبتلا به کرونا فرض کرده و ایزوله شوند.
به گفته ی دکتر حیدرزاده، سردرد، آبریزش بینی، گلودرد از جمله علائمی هستند که نشاندهنده ی بروز بیماری کرونا است. 
وی با اشاره به فعالیت تیم های متعدد واکسیناسیون در سراسر استان عنوان کرد: فرایند واکسیناسیون در گروه های سنی مورد هدف در سطح استان با سرعت در حال انجام است و امیدوار هستیم با همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی از موج جدید کرونا عبور کنیم.

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی
  • کد خبر : 74993
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 27 مرداد 1400