• 1401/02/06 - 11:41
  • تعداد بازدید خبر : 77
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

انتقال محلی مالاریا از سال 1382 در گیلان گزارش نشده است

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان همزمان با فرارسیدن روز جهانی پیشگیری از مالاریا بر اهمیت توجه به این بیماری تاکید کرد و گفت: به زعم تلاش و پیگیری کارشناسان حوزه ی بهداشت دانشگاه از سال 1382 در گیلان انتقال محلی مالاریا گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه؛  دکتر اسماعیل نورصالحی با بیان اینکه مالاریا به عنوان یک بیماری ناتوان کننده و کشنده همواره یکی از چالش های مهم نظام سلامت کشورها بوده است اظهار کرد: چندین دهه طول کشید تا با تلاش های مجدانه دولتمردان، کارکنان حوزه ی سلامت و همکاری آحاد ملت با پرداخت هزینه ای گزاف به جایی برسیم که امروز در آن نقطه ایستاده ایم و این نقطه همان جایگاه رفیع کشور در حذف مالاریا است که دستاورد ارزشمندی است که ماحصل سالها تلاش شبانه روزی همه زحمتکشان عرصه سلامت کشور عزیزمان است.

وی افزود: از سال 1388 برنامه راهبردی حذف مالاریای کشور در افق 1404 آغاز شد که با وجود تمامی مشکلات، کشور ایران سه سال زودتر از برنامه زمانبندی شده سازمان بهداشت جهانی استحقاق دریافت گواهی حذف این بیماری را به دست اورد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در گیلان هم به زعم تلاش و رصد و پیگیری کارشناسان این حوزه از سال 1382 انتقال محلی مالاریا گزارش نشده است.

دکتر نورصالحی ابراز امیدواری کرد: امید است با تداوم تلاش همه ی فعالان این حوزه شاهد تداوم روند حذف این بیماری کشنده در سطح کشور و استان عزیزمان باشیم.

   

 

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی
  • کد خبر : 86864
کلمات کلیدی
مائده اسفند مز
خبرنگار

مائده اسفند مز

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 27 مرداد 1400