• 1400/10/14 - 09:50
  • تعداد بازدید خبر : 699
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
همزمان با سراسر کشور برگزار می شود؛

دوازدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار «تغذیه، کرونا، واکسیناسیون» در گیلان

دوازدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار " تغذیه، کرونا، واکسیناسیون" همزمان با سراسر کشور (15 – 30 دی ماه 1400) با همکاری گروه های درون بخشی و ارگان های بین بخشی در استان گیلان اجرا می شود.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه؛ در راستای ارتقای فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه و ترویج تغذیه سالم، دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر ساله اقدام به برگزاری بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه در سراسر کشور می کند. امسال نیز همچون سنوات گذشته با توجه به شرایط شیوع کرونا، دوازدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار " تغذیه، کرونا، واکسیناسیون" از 15 تا 30 دی ماه سال جاری با همکاری گروه های درون بخشی و ارگان های بین بخشی در استان گیلان هم اجرا می شود.

دکتر آبتین حیدرزاده درباره ی اهداف بسیج ملی تغذیه اظهار کرد: به منظور پیشگیری و کنترل بیماری کووید 19 و تقویت سیستم ایمنی بدن در کنار رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، تبعیت از یک الگوی تغذیه ای سالم بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: برای تزریق واکسن به رژیم غذایی ویژه ای نیاز نیست اما لازم است عموم مردم با مواد غذایی که به سلامت و افزایش کارآیی سیستم ایمنی بدن در زمان واکسیناسیون کمک می کند آشنا شوند تا بتوانند علائم و عوارض احتمالی ناشی از واکسیناسیون را به حداقل رسانده و سیستم ایمنی خود را تقویت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به شعار دوازدهمین بسیج ملی تغذیه که « تغذیه، کرونا و واکسنیاسیون» نامگذاری شده تصریح کرد: در ایام بسیج ملی تغذیه، اطلاع رسانی عمومی و اجرای برنامه های آموزشی با هدف فرهنگسازی الگوی صحیح تغذیه به ویژه در شرایط فعلی بحران کووید 19 می تواند نقش موثری در پیشگیری و کنترل این همه گیری داشته باشد.

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی,اخبار کرونا
  • کد خبر : 81449
کلمات کلیدی
مائده اسفند مز
خبرنگار

مائده اسفند مز

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 27 مرداد 1400